Gayrimenkul Hukuku

Gayrimenkul Hukuku

Gayrimenkul hukuku, gayrimenkul diğer adı ile taşınmazların alım, satım ve kiralaması esnasında kişiler arasında ortaya çıkan anlaşmazlıkların çözümlenmesini konu alan kapsamlı bir hukuk alanıdır. Türkiyenin yabancılar tarafından ciddi bir gayrimenkul yatırım havzası olarak değerlendirilmesinin bir sonucu olarak Gayrimenkul Avukatı hizmetlerine olan talepte sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının değil aynı zamanda yabancı ülke vatandaşlarının da ilgi gösterdiğini ifade etmek gerekir.

Taşınmaz mallarınız üzerindeki haklarınızın daha sağlıklı bir şekilde temsil edilmesini istiyor ve gayrimenkul davaları sonucunda adil bir sonucun ortaya çıkmasını talep ediyorsanız Erzincan gayrimenkul hukuku konusunda uzmanlaşmış avukatımızın bilgi birikimi ve tecrübesinden yararlanabilirsiniz.

Gayrimenkul Hukuku Hizmet Alanları

Taşınmaz mallar üzerindeki haklarınızı hangi hizmetler bağlamında koruyacağınızı bilmiyor ve Erzincan Gayrimenkul Avukatı’na danışarak destek almak istiyorsanız aşağıdaki hizmet  alanlarında kapsamlı destek bulabileceğinizi ifade edebiliriz.

Tapu İptali ve Tescil Davası

Hak sahibi olduğunuz bir taşınmazın tapu işlemlerinde usulsüzlük yapıldığını düşünüyor ve bu durumun ortadan kaldırılabilmesi adına harekete geçmeyi arzuluyorsanız Erzincan gayrimenkul avukatı sizlere destek olacaktır. Tapunun tescil ve iptal işlemlerinde kanunun el verdiği ölçüde sizleri koruyacak olan avukatınız dava süresince bütün süreci takip eder. Muvazaa ve vekaletin kötüye kullanılması nedeniyle çıkan uyuşmazlıklar başta olmak üzere tapu iptali ve tescil davası ile ilgili bütün durumlarda gayrimenkul avukatı yanınızda!

Tahliye Davası

Kira sözleşmeleri ile belirli koşullara bağlı olarak kiraya verilmiş olan taşınmazın kiracı tarafından boşaltılmaması ve iyi niyetin kötüye kullanılması tahliye davası açılmasına olanak sağlar. Gayrimenkul Hukuku kapsamında değerlendirilebilecek olan tahliye davalarında hem gayrimenkul sahibinin hakları hem de kiraya verilen gayrimenkulün fiziki şartları korunmaya çalışılır. Kira sözleşmelerinden doğan uyuşmazlıkların çözümlenmesinde sizlere destek olan Erzincan Avukat taşınmaz mülkiyetiniz bağlamında her türlü hukuki çözüme başvurur.

Kira Sözleşmeleri

Bir taşınmazın kullanılması veya taşınmazdan yararlanılması amacı ile belirli bedel karşılığında başkasına süreli olarak devredilmesi amacıyla gerçekleştirilen sözleşmeler de Erzincan gayrimenkul hukuku kapsamında değerlendirilir. Erzincan avukat hizmetleri başlığı altında sizlere kira sözleşmelerinden doğan her türlü uyuşmazlıkta destek olurken adil kararların alınmasında aktif rol oynuyoruz.

Yabancıların Mülk Edinmesi

Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde gayrimenkul satın almak isteyen yabancıların zaman zaman kötü niyetli kişilerce aldatılmaları söz konusu olabilmektedir. Yabancıların kötü niyetli kişilerle kurdukları alım-satım ilişkisinden kaynaklanan uyuşmazlıkları avukat Erzincan olarak çözüme kavuşturuyoruz. Gayrimenkul Hukuku hizmetlerimiz kapsamında siz değerli müvekkillerimizle başarılı bir iş birliğinin adımlarını atarak mahkeme nezdinden haklılığınızı ispat edecek bütün çalışmaları gerçekleştiriyoruz.

Alım – Satım Sözleşmeleri

Alım – satım sözleşmeleri genellikle Borçlar Hukuku çatısı altında değerlendirilse de sizlere sunduğumuz Gayrimenkul Hukuku hizmetlerimizde de bu sözleşmelerden doğan anlaşmazlıkların ortadan kaldırılmasını hedefliyoruz. Bu bağlamda Erzincan avukat olarak sözleşmenin şekil şartlarından diğer bütün detaylarına kadar her ayrıntıyı titizlikle inceliyoruz. Mahkeme süreci öncesi ve sırasında sizlerin lehine olacak bütün çalışmaları gerçekleştirerek Erzincan avukat kalitesini hissetmenizi sağlıyoruz.

Diğer Gayrimenkul Uyuşmazlıkları

Yukarıda ifade edilmeyen ancak gayrimenkul ile ilgili bütün hukuki sorunlarınızda deneyimli ve başarılı avukatımızın bilgi birikiminden yararlanabilirsiniz. Adil ve hızlı kararlar elde etmeniz başarılı bir Erzincan gayrimenkul avukatı ile mümkün olur!