Tanıma Tenfiz Vekaletname

Tanıma Tenfiz Vekaletname

Tanıma lenfiz vekaletname, tanıma ve tenfiz davalarında gerekli olan bir vekaletname türüdür. Tanıma ve tenfiz davalarında bireylerin avukatlarla vekaletname vermesi davanın hukuki açıdan problemsiz bir şekilde ilerleyebilmesi için son derece önemlidir. Bu nedenle dava sürecinin hızlı bir şekilde ilerleyebilmesi için en önemli vekaletname türlerinden olan tanıma tenfiz vekaletname özellikle çifte vatandaşların ve yurt dışında yaşayan kişilerin hukuki açıdan herhangi bir problem ile karşılaşmaması için yurt dışında ki boşanma kararlarında kullanılabilmektedir. Söz konusu boşanma kararının Türk mahkemeleri tarafından verileceği göz önüne alındığında kararın tanınması ve onanması için tanıma lenfiz vekaletnamesi gerekmektedir.

 

Yurt dışı mahkemeleri tarafından boşanma kararı verilmesi durumunda davacı söz konusu boşanma belgesini avukatı aracılığı ile mahkemeye ulaştırmalıdır. Bu doğrultuda avukatın;

  • Mahkeme ile ilgili evrakları hazırlaması
  • Boşanma ile ilgili tanıma ve lenfiz davası açabilmesi
  • Davayı sonuçlandırabilmesi

Gibi görevleri yerine getirebilmektedir. Siz de Erzincan avukat desteği ile tanıma ve tenfiz davalarından başarılı sonuçlar elde edebilirsiniz.